Forum - Rozwój

Forum to miejse w naszym serwisie, które ma służyć wyłącznie rodzicom. To tutaj możesz poradzic sie, gdy masz problem lub nawet pomóc innym, jesli miałeś podobne doświadczenia lub posiadasz informajce na jakiś temat.

Dodaj wiadomość Dodaj do obserwowanych tematów Moja córcia w październiku skończyła 3 latka i ma już cały pyszczek pełen ząbków ;) Bardzo o nie dbamy, ale nie zawsze starcza małej cierpliwości na dokładne szczotkowanie... Chciałabym uchronić je przed ubytkami. Słyszałam o lakowaniu, co sądzicie na ten temat – czy to coś daje ? Ile kosztuje ?

Ząbki
Autor Wiadomość
test
test
Odpowiedzi: 7
Cytuj 2009-11-05, 21:33

Moja córcia w październiku skończyła 3 latka i ma już cały pyszczek pełen ząbków ;) Bardzo o nie dbamy, ale nie zawsze starcza małej cierpliwości na dokładne szczotkowanie... Chciałabym uchronić je przed ubytkami. Słyszałam o lakowaniu, co sądzicie na ten temat – czy to coś daje ? Ile kosztuje ?

test
test

Niektórzy mówią, żeby lakować dopiero stałe zęby, ale wg mnie im wcześniej tym lepiej zwłaszcza, że tylne mleczaki siedzą długo i jak „niedajboże” coś się im przyplącze to bardzo szybko może się przenieść na te wszystkie już stałe ząbki. A tego chyba nikt by nie chciał. Ja nie lakowałam dziecku i teraz bardzo żałuję, bo nie zdążyłam uchronić go przed próchnicą! Jak teraz patrzę jak cierpi albo z bólu albo u dentysty to pluję sobie w brodę...

test
test

Moja córka ma 6 lat i nie miała lakowanych ząbków i jak do tej pory ma wszystkie zdrowe – tylko że my /rodzice/ nie mamy też większych kłopotów z zębami – może to dlatego. Ale myślę, że jeśli Twoja ma zdrowe ząbki to daj im spokój !

test
test
Cytuj 2009-11-05, 21:34

A jak z tą ceną ??

test
test

Tylko zdrowe się właśnie lakuje – a nie jak się już popsują! Ja płaciłam 50 zł za jednego ząbka. Nie jest to tanio – ale za cenę zdrowych i niebolących ząbków jestem w stanie wiele poświęcić. A bywa, że zęby mleczne od trzonowców w tył nie wypadają bardzo długo i jak się już coś rozwinie w jednym zębie to szybko atakuje inne. A jeśli chodzi o cierpliwość Twojego dziecka to można kupić takie specjalne preparaty w płynie, które koloryzują zęby, w tych miejscach, które są niedoczyszczone. Wtedy dziecko ma świetną frajdę w usuwaniu tych przebarwień. I masz przyjemne z pożytecznym ;) Popytaj w aptekach. Na dzieci świetnie działa też szczoteczka elektryczna – ta zwykła jest za nudna, pasty które można połykać :p i takie tam!

test
test

O u mnie też 50 zł za lakowanie 1 zęba, ale trzeba pamiętać, że ten lak się ściera czy też wykrusza i trzeba pilnować i sprawdzać jego stan bo można się potem zdziwić, że ząbki popsute... Lakujemy od 4 roku i raz na jakiś czas kontrola czy nic się nie uszkodziło i uzupełnianie – zwykle 1, 2 zęby są do poprawki i jak na razie odpukać jest wszystko w porządku. Warto, bo jak sobie przypomne jak mnie próchnica w dzieciństwie męczyła i jak bolały zęby i jakie metody były stosowane na uśmierzenie bólu…

Dodaj wiadomość