Post

Jak prawidłowo spakować tornister

Książki, zeszyty, stroje gimnastyczne - po pewnym czasie wszystko może stać się ciężkie! Jeśli jednak dobrze spakujesz swój tornister, może to zdjąć z Ciebie wiele stresu.

Pakowanie wszystkiego

Ci z nas, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, czasami dziwią się, jak wiele rzeczy muszą nosić ze sobą nawet dzieci z podstawówki. Oprócz zeszytów, piórników i toreb na lunch, uczniowie muszą często zrobić w swoich torbach miejsce na ubrania gimnastyczne i sprzęt sportowy, portfele i klucze. Znalezienie torby, która pomieści wszystko jest więc niezbędne. Aby zapobiec noszeniu przez dzieci zbyt dużego ciężaru po jednej stronie, torba powinna być noszona na plecach i mieć dwa paski, które równomiernie rozkładają ciężar. Ważną rolę odgrywa również sposób podziału przestrzeni wewnętrznej - cięższe przedmioty powinny jak najdokładniej przylegać do pleców.

Przemyślana konstrukcja, optymalne przechowywanie, doskonała forma noszenia

Plecak szkolny ergobag ma przemyślaną konstrukcję, w której jest miejsce na wszystko. Ponieważ ciężkie przedmioty powinny być przenoszone jak najbliżej pleców, plecak posiada komorę na książki umieszczoną bezpośrednio przy plecach.

Bezpośrednio przed komorą na książki jest wystarczająco dużo miejsca na teczkę ergobag, która pomieści wszystkie zeszyty formatu A4 do codziennego użytku. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ walizka jest otwarta na górze, więc dzieci mogą łatwo sięgnąć do środka, aby wziąć potrzebny im zeszyt. Dzięki temu pudełko na zeszyty może być przechowywane wewnątrz torby bez konieczności wyciągania go za każdym razem. Dodatkowa przegroda na zamek błyskawiczny oferuje wystarczająco dużo miejsca na drobne przedmioty i zawiera brelok na klucze, dzięki któremu klucze do domu lub roweru można łatwo znaleźć i nie zgubić.

W sąsiedniej komorze zmieści się wszystko inne, czego dzieci mogą potrzebować w ciągu dnia szkolnego, np. piórnik lub portfel. Przednia kieszeń jest zarezerwowana na pudełko na lunch i butelki z piciem, a ponieważ wnętrze plecaka jest wyłożone materiałem przeciwdeszczowym, jego zawartość jest zawsze chroniona na wypadek rozlania się czegoś.
Sznurek ściągający biegnie przez cały plecak, jest łatwy do zaciskania nawet dla małych rąk i przyciąga ciężar do pleców tak blisko, jak to tylko możliwe. Po ściśnięciu jest nawet wystarczająco dużo miejsca, aby w razie potrzeby przypiąć torbę sportową.