Post

Jak wybrać właściwą torbę szkolną lub plecak?


Sprawdź tornistry, plecaki szkolne i torby sportowe
Tornister Step by Step LIGHT 2 SHINY BUTTERFLY Kup teraz
Plecak szkolny Coocazoo RayDay, kolor: Polygon Bricks, system MatchPatch Kup teraz
Torba Sportowa 2 Step by Step WILD HORSE Kup teraz

Wiesz, że nadszedł czas na powrót do szkoły, kiedy zapasy lecą z półek, a tornistry z wszystkimi najnowszymi funkcjami i stylami są na wystawie. Przy tak dużej różnorodności do wyboru łatwo jest stracić z oczu to, czego potrzebujesz od swojego plecaka szkolnego, więc oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci wybrać plecak, który jest właśnie dla Ciebie.

Znajdź właściwy rozmiar plecaka

Pierwszym krokiem przy zakupie plecaka szkolnego jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Większa torba może pomieścić więcej materiałów i sprzętu, ale jeśli wypełnisz ją zbyt mocno, może to prowadzić do bólu pleców i innych problemów. Jeśli jest za mały, może się okazać, że nie ma w nim wystarczająco dużo miejsca. Najlepiej jest przymierzyć torbę i upewnić się, że ma odpowiedni rozmiar, pasuje do kształtu ciała i jest wygodna.

Kieszenie i funkcje

Zastanów się, ile sprzętu zamierzasz nosić i czy konkretne kieszenie i funkcje są konieczne. Jeśli masz laptopa, możesz potrzebować plecaka z wewnętrznym rękawem na laptopa. Niektóre laptopy są większe, dlatego warto wybrać torbę, która będzie pasować do Twojego.

Rękaw na laptopa w głównej kieszeni jest świetny, ale dodatkowa kieszeń z przodu jest jeszcze bardziej praktyczna. Te kieszenie są świetne do przechowywania małych rzeczy, takich jak balsam do ust, klucze domowe i pamięci USB. Myśl o organizacji i funkcjonalności; szukaj cech, które sprawią, że Twój sprzęt będzie łatwy do znalezienia.

Niektóre torby mają boczną kieszeń lub siatkową torebkę na butelkę. Łatwy dostęp do wody może być przydatny, gdy jesteś w ruchu.

Wyściełane paski i plecy

Jeśli masz dłuższą drogę do szkoły, wygodny plecak jest niezbędny. Wyściełane szelki i plecy pomogą wyeliminować stres. Wytrzymałość pasków będzie dyktować, jak duży ciężar możesz nosić w plecaku. Lepiej nie przepakowywać się za bardzo, bo ryzykujesz uszkodzenie plecaka.

Dla dodatkowego wsparcia, niektóre większe plecaki są wyposażone w pasy biodrowe. Mogą one być przydatne, jeśli szukasz dodatkowego wsparcia. Mogą one również odciążyć plecy, co powoduje pochylanie się i złą postawę.

Plecaki VS Torby na ramię

Noszenie plecaka nie jest idealne w ciepłe dni i może być kłopotliwe podczas bardziej ruchliwych dojazdów do pracy. Ruchliwe autobusy i metro to powód, dla którego niektórzy wolą torby typu messenger lub torby na ramię. Można je łatwo zdjąć i powodują mniejsze gromadzenie się potu.

Mimo że są wygodne, nie zapewniają najlepszego wsparcia dla postawy. Noszenie ciężkiej torby na jednym ramieniu przez cały dzień może nadmiernie obciążać ramiona i nieznacznie zmieniać równowagę ciała. Dla niektórych może to być dobry powód, aby wybrać dwa paski.

Zwróć uwagę na drobne szczegóły

Kiedy jesteś w sklepie przeglądając plecaki szkolne, spójrz na zamki błyskawiczne i szwy na torbie. Chcesz się upewnić, że suwaki będą wytrzymałe, ale również łatwe do otwierania i zamykania. Jeśli chodzi o szwy, spójrz na miejsca, w których spotykają się tkaniny, aby upewnić się, że jakość jest dobra i nie rozerwie się pod zbyt dużym ciężarem.

Kolejną ważną cechą, której powinieneś szukać na wszystkich plecakach jest klamra do regulacji długości i szczelności pasów naramiennych. Sprawdź, jak łatwo można je regulować i jak dobrze trzymają się na miejscu.

Kolory i wzory

Ta kwestia jest bardziej subiektywna, ale warta rozważenia. Zawsze fajnie jest mieć zabawny plecak, który pozwoli Twojej osobowości zabłysnąć i wyróżnić się w tłumie. Dzikie kolory i szalone wzory są świetne na ubraniach, ponieważ możesz je często zmieniać. Plecak jest bardziej inwestycją, więc jeśli Twoje wybory modowe szybko się zmieniają, może lepiej trzymać się czegoś bardziej neutralnego. Możesz również wziąć pod uwagę fakt, że jaśniejsze kolory łatwiej się brudzą, więc jeśli jesteś typem, który lubi czyste torby lub lubi bałagan, sugerujemy ciemniejsze odcienie i kolory.

Jak jest dostępność

Jeśli zabierasz ze sobą swoje niezbędne rzeczy, upewnij się, że plecak otwiera się wystarczająco szeroko, aby mieć do nich dostęp. Możliwość wzięcia laptopa bez wyciągania wszystkich książek pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu. W większości przypadków, plecak ładowany od góry lub plecak z pełnym zamkiem błyskawicznym zapewnia łatwiejszy dostęp.


Sprawdź akcesoria szkolne dla chłopców i dziewczynek
Piórnik Hama „Monsters” Kup teraz
Lunchbox „Unicorn” Kup teraz
Worek na buty Coocazoo RocketPocket II „Melange A Trois Pink” Kup teraz