Post

5 wskazówek, które trzeba znać dla dzieci i ich noszenia plecaka do szkoły

Plecaki dla dzieci są dostępne we wszystkich modnych stylach, kształtach i rozmiarach. Rzecz w tym, że nasze dzieci też... Skąd mamy wiedzieć, co najlepiej pasuje do naszych dzieci, jeśli chodzi o ich plecak szkolny?

W Hong Kongu, nasze dzieci często opuszczają swoje domy każdego ranka do szkoły, nie tylko z podręcznikami, ale także z bagażem sprzętu do uprawiania różnych sportów, grup korepetycyjnych i innych zajęć rekreacyjnych. Wszystko, co jest potrzebne w ciągu tych długich dni jest noszone na ich młodych, rosnących kręgosłupach. Istnieje wiele badań zalecających, aby dzieci nosiły w plecaku nie więcej niż 10-15% masy ciała. Może to być trudne przy pełnym harmonogramie dnia dziecka. Mogą one zmniejszyć obciążenie podczas dnia szkolnego, upewniając się, że nie noszą nadmiernej ilości książek, kiedy wychodzą rano do szkoły i że korzystają ze szkolnych szafek w ciągu dnia. Wiemy, że dla naszych dzieci może być trudne noszenie w plecaku tylko "zalecanej" wagi. Poniżej znajduje się 5 naszych najważniejszych wskazówek, jak lepiej nosić plecak!

Oto 5 niezbędnych wskazówek dla Twojej rodziny dotyczących prawidłowego noszenia plecaka.
Używaj dwóch pasków na ramię: Zawsze noś plecak szkolny z dwoma paskami na ramię. Unikaj przewieszania plecaka z jednym paskiem przez jedno ramię. Staraj się unikać wąskich pasków. Szerokie paski będą bardziej równomiernie rozkładać ciężar.

Raczej wyżej niż niżej: Wyreguluj paski na ramiona tak, aby plecak znajdował się wysoko na plecach, a paski na ramiona wygodnie leżały na ramionach. Plecak nie powinien sięgać poza talię.

Zapakuj wszystko jak należy: Książki, butelki z napojami, lunch na cały dzień, sprzęt sportowy... wszystkie te rzeczy mogą sprawić, że plecak będzie ciężki. Cięższe przedmioty należy przechowywać w dużych komorach, blisko pleców dziecka i na środku plecaka. Zmniejszy to obciążenie ramion i pozwoli na bardziej równomierne rozłożenie ciężaru. Większość plecaków ma poręczne przegródki do przechowywania konkretnych przedmiotów, np. butelek z napojem i pokrowców na laptopa.

Idealne dopasowanie: Plecak dla dziecka różni się znacznie od plecaka dla dorosłego. Upewnij się, że rozmiar jest odpowiedni. Górna część plecaka powinna sięgać 2-5 cm poniżej górnej części ramion, a dolna część powinna znajdować się na wysokości kości biodrowych lub powyżej nich. Jeśli plecak ma pasek na talię lub klatkę piersiową, należy go użyć. Paski biodrowe pomagają rozłożyć ciężar na biodra, zmniejszając nacisk na ramiona. Pasek piersiowy pomaga utrzymać paski naramienne na miejscu i zmniejsza kołysanie się plecaka, zwłaszcza podczas biegania i zabawy.

Komfort jest kluczem, zwłaszcza w przypadku ciężkiego plecaka! Jak wspomniano powyżej, naucz dzieci, aby regulowały paski, gdy noszą ubrania różnej grubości, tak aby nie były one ani za ciasne, ani za luźne. Plecaki szkolne nie powinny kołysać się na boki, kiedy chodzimy. 

Jeśli chodzi o noszenie plecaka, połączony efekt dużego obciążenia, pozycji ładunku na ciele, rozmiaru i kształtu ładunku oraz czasu spędzonego na noszeniu, może być związany z różnymi problemami z tkankami miękkimi, stawami i postawą. Jednak stosując się do tych pięciu wskazówek możemy znacznie zmniejszyć ryzyko nadwyrężeń/urazów stawów i tkanek miękkich oraz poprawić postawę naszych dzieci.