Post

Plecaki szkolne - niezbędne akcesorium każdego ucznia

Plecak szkolny jest wiernym towarzyszem dziecka w szkole każdego dnia. Każdy chce, aby jego plecak był praktyczny, zdrowy, pojemny i stylowy. W tej kategorii znajdziesz wiele najwyższej jakości plecaków szkolnych A4.

Plecaki szkolne istnieją dla każdego wieku dziecka, w tym klasyczne plecaki, które nadają się do szkoły lub nowoczesne plecaki, które mogą służyć jako torby na słuchawki lub kieszenie na laptopa. Dla najmłodszych proponujemy plecaki z motywami sportowymi i postaciami z bajek, a dla nastolatków modne wzory młodzieżowe. Dobrej jakości plecaki szkolne są praktyczne i zapewniają komfort naszym dzieciom na co dzień.

Wielobarwne plecaki dla dziewczynek dostępne są w różnych stylach, m.in. w delikatne kwiatowe wzory, ciekawe desenie, nadruki z bohaterami kreskówek, zabawnymi postaciami zwierząt lub innych serii, które są popularne wśród dzieci w wieku szkolnym. Plecaki dla chłopców to przede wszystkim klasyczne modele sportowe. Wiele z nich nawiązuje do postaci z kreskówek, filmów i gier. Znajdziesz tu również plecaki młodzieżowe, które są oparte na najnowszych trendach.

Jak dobrać plecak szkolny do wzrostu i sylwetki dziecka?

Dobry plecak szkolny powinien być dopasowany do ciała dziecka. Zbyt duży plecak spowoduje problem z postawą, kręgosłupem i postawą Twojego dziecka. Jak możemy mieć pewność, że wybrany przez nas plecak szkolny będzie odpowiedni dla potrzeb naszego dziecka? Najważniejszym parametrem jest wysokość plecaka. Wysokość plecaka powinna być odpowiednio wyregulowana. Górna krawędź plecaka powinna znajdować się na wysokości ramion, a dolna na wysokości pleców. Plecak jest idealny dla dzieci o wzroście od 12 do 120 cm. Jego wysokość wynosi 38-40 cm. Plecak nie powinien wystawać poza ramiona. Dla bardzo małych dzieci należy wybrać plecak jak najwęższy (szerokość między 28-30 cm).

Plecaki szkolne znajdziesz w ofercie sklepu interntowego na stronie https://nos-to.pl/kategoria-produktu/plecaki/

plecak szkolny

5 rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze plecaka szkolnego

  1. Komfort i zdrowie ucznia to najważniejsze priorytety przy wyborze plecaka szkolnego. Zwróć uwagę, czy plecak ma anatomicznie ukształtowane plecy. Ułatwiają one dzieciom utrzymanie prostej postawy. Dla najmłodszych uczniów polecany jest plecak szkolny z usztywnianym kręgosłupem.
  2. Plecak wraz z akcesoriami powinien ważyć nie więcej niż 10-15% masy ciała ucznia klas 1-3 szkoły podstawowej. W celu optymalnego rozłożenia ciężaru należy zwrócić uwagę na wagę plecaka oraz układ i zawartość komór. Plecak z pasem piersiowym może okazać się strzałem w dziesiątkę.
  3. Wielkość plecaka dziecka powinna być uzależniona od jego wzrostu i pozycji. Dobrym pomysłem jest zakup plecaka nieco większego niż wzrost dziecka. Można jednak regulować ramiączka, aby było mu wygodniej podczas szybkiego wzrostu. Do 1 klasy nie powinno się kupować plecaka, który jest przeznaczony tylko dla licealistów. Zwróć uwagę na wysokość plecaka i zastosuj się do rad ekspertów. Nie zapominajmy, że plecaki szkolne to plecaki A4.
  4. Plecak to świetny sposób na zorganizowanie przyborów szkolnych. Plecak może pomieścić książki, zeszyty, piórnik, śniadaniówkę i klucze. Ważne jest, aby plecak miał dużo kieszeni, przegródek i dodatkowych miejsc do przechowywania (np. organizer jest świetną opcją na akcesoria. Jest to świetny sposób na nauczenie się nawyku organizowania swoich rzeczy.
  5. Jeśli Twojemu dziecku nie spodoba się plecak, nawet najbardziej praktyczny i wygodny, nie będzie to jego ulubiony plecak. Podejmijcie tę decyzję wspólnie, przygotowując się do powrotu do szkoły. Plecak, który pasuje do stylu ucznia, to dobry wybór. Plecak z motywem jednorożca jest najlepszy dla dziewczynek, a plecak z gumką jest najlepszy dla chłopców.

Plecaki są nie tylko do szkoły

Plecaki szkolne mogą służyć nie tylko do codziennego noszenia przyborów szkolnych (książek, zeszytów i materiałów biurowych). Plecaki te są niezbędnym akcesorium, które może być używane do przenoszenia drobnych przedmiotów, żywności i ubrań, gdy idziesz na basen lub na krótką wycieczkę. Plecaki są świetne do jazdy na rowerze górskim i innych aktywności na świeżym powietrzu, gdzie trzeba mieć możliwość użycia rąk. Plecak to najwygodniejszy sposób noszenia przedmiotów codziennego użytku.